Що таке семантичне ядро для сайту?

Будь-яке просування сайту по пошукового трафіку завжди починається з формування семантичного ядра. А що таке семантичне ядро, для чого воно потрібно і навіщо взагалі придумали таке складне поняття, Ви дізнаєтеся з цієї статті. І повірте, після нашої статті поняття стане набагато простіше.

Ну так що, почнемо, семантичне ядро – це список всіх запитів, і ключових слів за якими користувач може знайти ваш сайт. Саме тому, семантичне ядро і служить основою для створення структури і навіть окремих сторінок самого сайту. Хочете, щоб сайт потрапив в ТОП видачі пошукових систем, тоді ви прийшли за адресою.

Основні завдання формування семантичного ядра:

 1. Визначає тематику ресурсу;
 2. Є основою для формування структури сайту;
 3. Бере участь в розподілі сторінки в пошукових системах;
 4. Відповідає на запити користувачів.
  Для того, щоб просування сайту принесло плоди необхідно сформувати семантичне ядро – скласти всіх всіх ключових слів, пов’язаних з темою сайту, причому розділені за змістом групи. До речі, таке поняття, як семантику використовує не тільки при створенні сайту, але і безпосередньо при запуску рекламної кампанії. Формують семантичне ядро як вручну так і з використанням різних сервісів.

Підбирають ключові слова (ключові слова), провівши аналіз товарів і послуг, що надаються на сайті, а також проводиться моніторинг семантичного ядра у конкурентів. При цьому, особлива увага приділяється саме статистикою використання пошукових запитів в залежності від сезонів. Основне завдання це створити на сайті сторінки максимально підходящі для всіх запитів, і відповідних попиту цільової аудиторії.

Формування семантичного ядра ділиться на такі етапи:

 • збір ключових слів, які детально описують вміст сайту, грунтуючись на його тематиці та цільових;
 • поділ зібраних ключових слів на розділи/підрозділи проекту;
 • адаптація всіх сторінок згідно груп зібраних ключових слів.
  При підборі ключових слів, їх слід розділяти на комерційні та некомерційні, для сайтів послуг та інтернет магазинів.
  До комерційним запитам можна адресувати слова і словосполучення, що використовуються цільовою аудиторією. Найчастіше використовуються такі слова як: «ціна», «вартість», «купити», «замовити», і т.д.

Слова і словосполучення, які вводять користувачі, бажаючи знайти певну інформацію відноситься до некомерційних запитам. Є ймовірність, що такі запити рідше призводять на сайт цільову аудиторію, але серед таких відвідувачів можуть бути і потенційні клієнти.
Одним з важливих критеріїв угруповання ключових слів є їх частотність. Частотність – це кількість запитів, взяте за певний період. Є запити, які можуть задаватися одноразово, в той час, як інші, задаються по тисячу разів на тиждень.

Існують такі види запитів по частотності:

високочастотні (від 1000 показів) – саме такі запити найчастіше використовують при пошуку сайтів певної тематики, найбільша конкуренція на ринку спостерігається по ним;
середньочастотні (до 1000 показів) – ключові слова, які не так популярні, як високочастотні, але при цьому є затребуваними;
низькочастотні (67-79% всіх пошукових вимог) – такі ключові слова найчастіше складаються з декількох слів і використовуються рідше. Але є і гідність у таких запитів – спрощене просування в ТОП, а також можливість залучити на сайт цільову аудиторію.

Як сформувати семантичне ядро?

 1. Зібрати семантичне ядро можна за допомогою сервісів пошукових систем;
 2. По кожному розділу вашого сайту необхідно записати слова і словосполучення з назвами товарів, послуг, і основними характеристиками продукту і т.д.
 3. Зібрати і застосувати ключові слова конкурента


Зібрати семантичне ядро можна за допомогою таких програм:

 1. Google Analytics https://marketingplatform.google.com/about/analytics/
 2. Яндекс.Метрика http://metrika.yandex.ru/
 3. Яндекс.Wordstat http://wordstat.yandex.ru/
 4. Keyword Planner от Google https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal
 5. SpyWords https://spywords.ru/
 6. Key Collector http://www.key-collector.ru/

Далі, в статті докладно розглянемо один з популярних ресурсів Яндекс.Wordstat.

Щоб було зрозуміліше, як користуватися ресурсом, нижче наведемо приклад семантичного ядра, зібраного в Яндекс.Wordstat. Щоб краще зрозуміти основні принципи формування семантики, розглянемо підбір ключових слів для інтернет – магазину з продажу гаманців. Для початку, необхідно визначити, по яких запитах відвідувачі будуть шукати дані сайт. У нашому випадку, очевидним запитом буде слово “гаманець”. Відкриваємо сервіс Яндекс.Wordstat, і в пошуковий рядок вводимо наше слово, щоб отримати інформацію про наш запит і додаткові відомості:

Рекомендуємо використовувати розширення Google Yandex Wordstat Helper для зручності збору ключових слів. Дане розширення дозволяє з отриманих даних вибрати потрібні ключові слова для формування семантичного ядра, шляхом натискання на плюс:

Після успішного додавання всіх ключів, їх можна перенести у файл Excel. При звичайному введенні ключових знаків без служебних символів ми сможем побачити статистику за всіма запросами, в будь-якій формі. Ви можете дізнатися про точне чату запрошення в місяць за цим конкретно ключевим ключем, для цього потрібно взяти його в кавичках і перед ключем поставити воскличний знак:

Для того, щоб дізнатися фразову частоту, потрібно запросити в кавички, щоб встановити цей показник, він створює в сотнях, а також в тисячах між меншими базовими частотами:

Дана інформація допоможе виявити найпопулярніші запити, а також допомогти знайти редкі ключевики, з високою загальною частотою. Імено, на основі цих даних і складається структура сайту.
Інші сервіси також допоможуть вам зібрати всі необхідні дані для успішної сайту.

Як ітог, рекомендуємо звернути особливу увагу на низькочастотні ключові слова, якщо вони відповідно відповідають вашій тематиці. Такі ключевики, зачастую, приводять активних відвідувачів на сайт.

Як тільки, ви формуєте семантичне ядро, налаштовуйте налаштування сайту, доповнюючи його ключовими словами. Только не переусердствуйте, текст потрібно відповісти на пошуковий запит користувача. Успіх вам у цьому деле!

Якщо раптом, у вас немає можливості сформувати семантичне ядро самостійно, можете звернутися до нас і вам допоможуть!